Сьогодні, 17 лютого відбулося перше, у 2023 році, засідання робочої групи з визначення потреб населення Савранської територіальної громади у соціальних послугах та розробки соціального паспорта громади.

Визначення потреб населення громади у соціальних послугах здійснюється шляхом збирання, узагальнення та аналізу інформації, у тому числі з урахуванням статі, віку, місця проживання відповідних категорій громадян.
Порядок визначення потреб населення громади у соціальних послугах, затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 20.01.2014 № 28. Завданням членів робочої групи є:
- виявлення та аналіз потреб осіб, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
- визначення пріоритетів щодо організації надання соціальних послуг;
- розробка програм розвитку системи надання соціальних послуг на території громади.
За результатами визначення потреби мешканців територіальної громади у соціальних послугах буде:
- оцінено рівень задоволення потреби у соціальних послугах (співвідношення кількості осіб, забезпечених соціальними послугами, до кількості потребуючих таких послуг);
- проаналізовано стан системи надання соціальних послуг громади та її відповідність визначеним потребам;
- оцінено попит і пропозиції щодо надання соціальних послуг мешканцям громади;
- визначено перелік послуг, що не надаються зовсім, та послуг, попит на які задовольняється лише частково) та причини відсутності таких послуг;
- визначено перелік послуг, який має бути впроваджений додатково для задоволення виявлених потреб та з урахуванням пропозицій щодо їх надання;
- спрогнозовано чисельність потенційних отримувачів соціальних послуг на наступний календарний рік та визначено перелік необхідних соціальних послуг.
Висновки робочої групи будуть враховані при прийнятті управлінських рішень щодо удосконалення системи надання соціальних послуг Савранської громади.
На сьогоднішньому засіданні робочою групою було розглянуті наступні питання:
- ознайомлення з персональним складом та основними завданнями робочої групи з визначення потреб населення у соціальних послугах та розробки соціального паспорта Савранської селищної ради. (Доповідач Семененко О.В.)
- ознайомлення з видами соціальних послуг, які надаються у громаді. (Доповідач Брицька Н.О.)
- обговорення плану заходів щодо порядку визначення потреб і складання соціального паспорту та строки виконання.
- обговорення організації процесу збору даних та проведення аналізу отриманих даних.
Слідуюче засідання робочої групи заплановано на кінець лютого 2023 року.