27 листопада 2023 року виконуючий обов’язки селищного голови Олег Жирун провів робочу нараду з начальником фінансового відділу селищної ради Аллою Колеблюк та начальником відділу земельних ресурсів селищної ради Валерієм Рябокоровком щодо сплати земельного податку.
Так, основну увагу присутніх акцентовано на підвищенні контролю за сплатою земельного податку та орендної плати, що безпосередньо впливають на наповнення місцевого бюджету.
Так, відповідно до ст. 206 Земельного кодексу України та ст. 269 Податкового кодексу України використання землі в Україні є платним. Об’єктом плати за землю є земельна ділянка, земельна частка (пай). Земельний податок є місцевим податком, який сплачують власники земельних ділянок, паїв і постійні землекористувачі. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 ПКУ). Це є обов’язковий платіж. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем та орендарем.
За результатами наради виконуючим обов’язки селищного голови надані доручення начальникам відповідних відділів селищної ради.