19.05.2022 року завідувачкою сектору «Савранське бюро правової допомоги» Олена Шавловська спільно з начальником Подільський районний сектор №5 філії Державної установи «Центр пробації» Олегом Тімановським та головним спеціалістом Служби у справах дітей Подільської районної державної адміністрації Ніною Січкар проведено правопросвітницький захід для суб’єктів пробації на тему: «Права й обов’язки цивільного населення під час комендантської години в умовах воєнного стану».

З 24 лютого 2022 Україна живе в умовах воєнного стану, а в областях запроваджено комендантську годину. За словами Міністра внутрішніх справ Д. Монастирського «…комендантська година виправдала себе. Вона дала можливість і дозволяє уникнути проникнення диверсійних груп на території, у тому числі центральних і західних областей України. Тому моє особисте бачення, що нам ще доведеться певний час жити з комендантською годиною».
Отож, в реаліях сьогодення присутнім нагадали, що відповідно до «Порядку здійснення заходів під час запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан» на території Одеської області запроваджено комендантську годину з 22.00 до 05.00. В цей час громадянам забороняється перебувати на вулиці та в громадських місцях без спеціальної перепустки, а також рухатися приватним транспортом.
Під час дії комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування продовжують виконувати свої завдання Збройні Сили, Держспецтрансслужба, Національна гвардія, Держприкордонслужба, Національна поліція, СБУ, ДФС, ДМС, ДСНС. Також особи, які вчинили кримінальні та адміністративні правопорушення, затримуються в порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України та Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Також увагу підопічних звернули на виконання своїх батьківських обов’язків та захисту життя і здоров’я дітей.
Для отримання правової допомоги звертайтесь до бюро правової Подільського місцевого центру за адресою: :
смт. Саврань, вул. Соборна, 9, каб. 6, тел.: (04865) 3-31-03
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103