Сьогодні, 19 квітня 2023 року, виконуючий обов'язки селищного голови Євгеній НАСЕЛЕНКО провів чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Савранської селищної ради.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
І. Про заходи щодо забезпечення протипожежного захисту населених пунктів, природних екосистем та сільгоспугідь Савранської селищної територіальної громади у весняно-літній пожежонебезпечний період 2023 року.

Доповідач: Cтепанов Вадим Михайлович – начальник 34 ДПРЧ 4 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області.

ІІ. Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, заходи щодо покращення стану санітарної очистки, благоустрою у населених пунктах громади у весняно-літній період 2023 року.

Доповідач: Гребенюк Олексій Миколайович – представник Подільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.


І. СЛУХАЛИ: про заходи щодо забезпечення протипожежного захисту населених пунктів, природних екосистем та сільгоспугідь Савранської селищної територіальної громади у весняно-літній пожежонебезпечний період 2023 року.

На виконання протоколу від 30.03.2023 № 3/23 чергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Подільської районної державної (військової) адміністрації, за результатами доповіді, з урахуванням її обговорення, з метою попередження та недопущення виникнення пожеж у весняно-літній пожежонебезпечний період 2023 року на території Савранської селищної територіальної громади

ВИРІШИЛИ:
1. Затвердити Комплексний план дій Савранської селищної ради Подільського району щодо захисту населених пунктів, природних екосистем та сільгоспугідь у весняно-літній пожежонебезпечний період 2023 року (додається).

2. Рекомендувати ДП «Балтське лісове господарство»:
2.1. Розробити план залучення сил та засобів для гасіння лісових пожеж, включаючи формування землекористувачів, сільгоспугіддя яких розташовані поблизу лісів, а також населення відповідних сіл, погодити його селищною радою, керівниками агроформувань.
До 01.05.2023
2.2. Розробити відповідні попереджувальні знаки та встановити біля лісових масивів.
До 01.05.2023

3. 34-й ДПРЧ 4-го ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області:
3.1. В складі оперативних груп з використанням службової техніки здійснити рейди по громаді для виявлення порушень правил пожежної безпеки, фактів спалювання пожнивних решток, сухої рослинності та притягнення порушників до відповідальності.
Постійно
3.2. Провести роз’яснювальну роботу серед населення, зокрема, одноосібників щодо заборони спалювання сухої рослинності.
Постійно

4. Керівникам агроформувань та іншим землекористувачам, які беруть участь у збиранні зернових культур:
4.1. Забезпечити дотримання вимог пожежної безпеки при збиранні врожаю зернових культур та їх зберіганню, в тому числі і щодо готовності сил та засобів пожежогасіння до використання за призначенням .
Протягом пожежонебезпечного періоду 2023
4.2. Не допускати спалювання стерні, пожнивних залишків на полях, поширення вогню на лісові насадження.
Протягом пожежонебезпечного періоду 2023
4.3. Провести інструктаж учасників жнив щодо дотримання ними правил пожежної безпеки і контролювати їх дотримання.
Постійно

5. Начальнику відділу соціального захисту населення Савранської селищної ради Воробйовій Л.І., директору КУ «Центр надання соціальних послуг» Савранської селищної ради Брицькій Н.О. підготувати списки осіб, що відносяться до групи ризику (самотні особи похилого віку, батодітні та не благодійні сім’ї, особи з обмеженими фізичними можливостями та ті, які потребують соціальної підтримки) для подальшого їх обходу.
До 01.05.2023

6. Утворити робочу групу для здійснення перевірки боєздатності місцевої пожежної охорони (МПО) с. Дубинове та затвердити її склад (додається).

7. Головному спеціалісту по комунікаціям з громадськістю та інформаційному забезпеченню діяльності ради селищної ради Гончаруку О.В. проводити інформаційну та роз’яснювальну роботу щодо дотримання заходів пожежної безпеки на офіційному сайті селищної ради.
Постійно.


ІІ. СЛУХАЛИ: про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, заходи щодо покращення стану санітарної очистки, благоустрою у населених пунктах громади у весняно-літній період 2023 року

Відповідно до Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», на виконання регіональної програми «Питна вода Одещини» на 2021-2024 роки, затвердженої рішенням Одеської обласної ради від 16.04.2021 №141-VII, на виконання протоколу чергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Подільської районної державної (військової) адміністрації від 30.03.2023 № 3/23, з метою попередження виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь серед населення громади, за результатами обговорення

ВИРІШИЛИ:
1. Затвердити План заходів щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у весняно-літній період 2023 року на території Савранської селищної територіальної громади Одеської області (додається).

2. Уточнити Комплексний план заходів щодо попередження заносу і поширення інфекційних хвороб на території Савранської селищної територіальної громади, регламентованих правилами санітарної охорони території України на 2022-2027 рр., затверджений рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій селищної ради від 01.08.2022 року № 18/6 на 2023 рік (додається).

3. Керівникам об’єктів всіх форм власності здійснювати контроль за виконанням Плану заходів щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у весняно-літній період 2023 року на території Савранської селищної територіальної громади Одеської області.
Постійно

4. Виконавчому комітету селищної ради, керівникам підприємств і організацій:
4.1. Привести агропромисловий ринок та об’єкти дрібно – роздрібної торгівлі в належний санітарний стан згідно вимог санітарного законодавства. Вжити заходів щодо припинення торгівлі харчовими продуктами у невстановлених місцях.
Невідкладно
4.2. Забезпечити цілодобову подачу води у водопровідні мережі дитячих оздоровчих та лікувально – профілактичних закладів, харчової промисловості та інші об’єкти підвищеного епідризику.
Постійно
4.3. Проводити заходи щодо ліквідації неузаконених звалищ сміття. Своєчасно проводити знезараження та обваловку діючих звалищ на підпорядкованій території.
Постійно
4.4. З метою недопущення забруднення відкритих та підземних джерел питного водопостачання та запобігання отруєнь населення, бджіл та інших посилити нагляд та здійснювати моніторинг щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог до підприємств (фермерських господарств та інших), що зберігають, транспортують та застосовують пестициди та агрохімікати та території громади.
Постійно

5. Сектору поліцейської діяльності № 2 відділу поліції № 1 Подільського РУП ГУ Національної поліції в Одеській області проводити заходи з недопущення стихійної торгівлі продуктами харчування на території селищної ради.
Постійно

Секретар селищної ради,
виконуючий обов’язки
селищного голови, голова комісії Євген НАСЕЛЕНКО

Секретар комісії Олег ОРЛОВ