Право дитини на соціальний захист і доступ до соціальної допомоги вже вважаються природними правами та свободами особистості.

Тож, ефективне та своєчасне надання соціальної допомоги залежить від злагоджених дій всіх служб, що займаються соціальним захистом дітей, і вимагає взаємодії між ними.
Однією із форм такої допомоги є проведення соціальними службами спільних профілактичних перевірок умов проживання дітей в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах або сімей, які знаходяться у групі ризику.
Саме тому, сьогодні 17.05.2023 року на території Байбузівського, Концебівського та Кам’янського старостинських округів представниками служби у справах дітей Савранської селищної ради спільно з соціальними фахівцями КУ «Центр надавання соціальних послуг» були проведені чергові профілактичні перевірки умов проживання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
В ході проведення спільної перевірки було обстежено умови проживання сімей, в яких виховуються малолітні діти. За результатами обстежень законним представникам дітей надані рекомендації щодо шляхів усунення ознак складних життєвих обставин, створення належних умов для проживання дітей, роз’яснені правові наслідки ухилення батьків від виконання ними батьківських обов’язків.