Через два місяці деяких ВПО можуть позбавити допомоги: які причини. ВПО мають право на грошову допомогу від держави, проте є категорії, яких це вже не стосується. Відповідно до п.13-3 Порядку надання допомоги на проживання ВПО у разі коли внутрішньо переміщеним особам з числа членів сім'ї або отримувачам допомоги, виплачувалася допомога і в такій сім'ї є кілька непрацюючих працездатних осіб, протягом двох місяців з дня призначення допомоги на наступний шестимісячний період інші непрацюючі працездатні особи із складу сім'ї (крім одного отримувача допомоги) зобов'язані зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу. Зокрема для отримання ваучера на навчання, або працевлаштуватися, зареєструвати підприємницьку діяльність тощо. Відповідно до абз.4 п.1 постанови Кабміну №94 від 26 січня 2024 р. допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам, які мають на неї право та звернулися за продовженням її виплати з особисто поданою заявою у лютому - квітні 2024 р., призначається і виплачується починаючи з 1 березня 2024 року. Це означає, що рішення органу соцзахисту про призначення допомоги за поданими у лютому-квітні заявами формулюється буквально так – «Призначити допомогу на проживання ВПО з 1 березня 2024 р….», а отже, якщо станом на 1 травня людина не вжила заходів для своєї зайнятості, допомога їй припиняється незалежно від того чи подавала вона таку заяву в березні, чи в квітні. Щодо осіб, які звертаються за продовженням виплат у травні або червні, то тут все простіше - такі люди матимуть на працевлаштування / реєстрацію в центрі зайнятості тощо реальних два місяці. Але два місяці буде відраховуватися з 1 травня або з 1 червня. Бо відповідно до абз.5 п.3 Порядку допомога призначається за повний місяць, у якому уповноважена особа звернулася за її наданням, незалежно від дати такого звернення, а отже допомога призначатиметься з 1 травня (у разі звернення у травні) або з 1 червня (у разі звернення у червні). Чи виплачують допомогу ВПО, які вже вдруге евакуювались із небезпечних регіонів? При евакуації з небезпечних регіонів українці мають право на виплату допомоги на проживання ВПО. Вона надається при першому переміщенні, а також у ряді випадків при повторному переселенні, а саме:

· якщо людина виїхала з території, на якій була оголошена обов’язкова евакуація після 1 серпня 2023 р., якщо людина є у переліку осіб, яких обов’язково/примусово евакуюють. Навіть якщо людина самостійно виїхала, або за допомогою благодійних, громадських організацій, їй необхідно звернутися до ОВА, щоб її включили до переліку осіб, яких обов’язково/примусово евакуювали

· з території, на якій ведуться бойові дії або тимчасово окупованих, які внесені до Переліку після 1 грудня 2023 р. 

· після повернення додому житло людини було знищено або пошкоджено до ступеня непридатності для проживання. Дані про відповідний факт має бути внесені до Реєстру пошкодженого та знищеного майна (за технічної можливості) або уповноважений орган має подати документальне підтвердження.