Савранською селищною радою 02.12.2022 року було оголошено Відкриті торги з особливостями на закупівлю електроенергії на 2023 рік. Тендерна документація до даної закупівлі розроблена на виконання вимог Закону України "Про публічні закупівлі" (в редакції Закону України від 19.09.2019 № 114-IX), Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12.10.2022 № 1178 та відповідними нормативно-правовими актами чинного законодавства України.

         12.12.2022 року відбувся аукціон, в якому приймали участь 4 учасника. В даному аукціоні були три раунди, в яких учасники знижували ціну на електроенергію. Переможцем закупівлі став учасник, який запропонував найменшу ціну- це товариство з обмеженою відповідальністю «Оператор енергії» . Юридична адреса: Україна, 67300, Одеська обл., Березівський р-н, місто Березівка, вул. Пристанційна, будинок 1.

           Внаслідок проведення даної конкурентної процедури, економія бюджетних коштів склала 680 924 грн.

           Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, очікуваної вартості предмета закупівлі, додається.

           Більш детально про закупівлю можна ознайомитися на сайті Prozorro за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2022-12-02-001665-a .

 

ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ТА/АБО ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ.

 На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. №710 «Про ефективне використання коштів» (у редакції постанови Кабінету Міністрів від 16 грудня 2020 р. № 1266) надається обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.

Назва предмета закупівлі

Електрична енергія, ДК 021:2015 - 09310000-5 Електрична енергія

Обґрунтування розміру бюджетного призначення

2 082 600,00 грн. відповідно до розрахунку на 2023 рік

Обґрунтування технічних та якісних характеристик закупівлі

Обсяги визначено відповідно до очікуваної потреби, обрахованої Замовником на основі фактичного використання електричної енергії у попередньому році та очікуваних фінансових надходжень. Технічні та якісні характеристики, які пов’язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею продажем, постачанням електричної енергії між суб’єктами ринку електричної енергії та споживачами електричної енергії регламентуються Законом України «Про ринок електричної енергії» та правилами роздрібного ринку електричної енергії, які затверджені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Параметри якості електроенергії в точках приєднання споживача в нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності».

Обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі

Визначається з урахуванням положень Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Уповноваженого органу від 18.02.2020 № 275. Для визначення очікуваної вартості використовували формулу середнього арифметичного значення. Розрахунок очікуваної вартості товарів проводиться методом порівняння ринкових цін, зокрема шляхом моніторингу цінових пропозицій учасників на ринку електричної енергії. Розрахунок очікуваної вартості ціни за одиницю, розраховано як середньоарифметичне значення масиву отриманих даних.

Ціна (тариф) на електричну енергію визначається у встановленому законодавством порядку та затверджується постановою НКРЕКП. Інформація про діючий роздрібний тариф на електричну енергію розміщується на офіційному веб-сайті https://www.nerc.gov.ua/

Обсяг закупівлі: 320400 кВт*год

Основними джерелами інформації для визначення очікуваної вартості брали до уваги:

1. Прайс-листи на офіційних сайтах постачальників електричної енергії.

2. Інтернет ресурси. Система Prozorro зробила відкритим доступ до публічних закупівель, що дозволяє аналізувати реальні угоди купівлі-продажу інших Замовників. Для визначення очікуваної вартості використовували формулу середнього арифметичного значення.