Щоб не стати жертвою хакерів чи онлайн-шахраїв, варто пам’ятати кілька простих порад. Вони зроблять роботу в інтернеті більш безпечною.

▪️Не встановлюйте на персональний комп’ютер або смартфон програми й додатки зі сторонніх джерел. Завантажуйте софт лише з офіційних сторінок розробників.
▪️Налаштуйте двоетапну перевірку за допомогою телефону або e-mail. Це дозволить захистити облікові записи та профілі у соцмережах й онлайн-сервісах.
▪️Формуйте для своїх облікових записів надійні паролі. Пароль має містити літери верхнього реєстру (АБВ), нижнього (абв), символи (наприклад, *№!) та цифри.
▪️Міняйте паролі час від часу. Не використовуйте для облікових записів різних сторінок однакові кодові комбінації.
▪️Не завантажуйте файли з незахищених і невідомих вам сайтів. Часто з такими файлами потрапляють віруси.
▪️Періодично перевіряйте свої пристрої за допомогою антивірусних програм.
▪️Будьте обережні зі сторонніми анкетами у мережі, які вимагають від вас введення персональних даних.
▪️Не відкривайте та не переходьте за посиланнями, які приходять у листах на вашу пошту від незнайомих людей. Вони можуть вести на небезпечні сторінки.
▪️Прискіпливо ставтеся до повідомлень і вікон, що спливають у вашому браузері, програмах або мобільному пристрої. Перед тим, як погодити таке повідомлення, обов’язково уважно прочитайте його зміст.
▪️Під час користування загальнодоступними точками Wi-Fi, які не мають пароля, намагайтеся не користуватися електронними платіжними системами, інтернет-банкінгом і не вводити автентифікаційні дані для входу у власні облікові записи.
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України