18–20 лютого 9 років тому відбулися масові розстріли протестувальників під час Революції гідності. Відтоді 20 лютого Україна вшановує пам'ять героїв Небесної Сотні – українців, які змінили перебіг історії нашої держави.

Цьогорічна кампанія вшанування триватиме з 15 по 20 лютого і пройде під гаслом:
«Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни».
Організатором заходів є Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum.У програмі – круглий стіл «Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни» (онлайн), презентація трикнижжя «Небесна Сотня. Життєписи» Світлани Терейковської, екскурсія місцями Революції гідності, панахида, інсталяція, пам'ятна хода та відкриття кількох виставок. Посилання на детальну програму – в першому коментарі.
Уже традиційно кампанія включатиме проєкт «Портрети Героїв Небесної Сотні». У регіонах на вуличних носіях можна буде побачити портрети і життєві гасла саме тих героїв Небесної Сотні, які народилися чи жили в кожному конкретному регіоні.
Торік родичі героїв Небесної Сотні та учасники Революції гідності за підтримки Український інститут національної пам'яті та Міністерства у справах ветеранів України розробили церемоніал вшанування памʼяті героїв Небесної Сотні. У 2022 році відбулося перше вшанування за церемоніалом по всій країні.
На жаль, цього року воєнний стан накладає свої обмеження. Інститут рекомендує звернутися до елементів розробленого церемоніалу під час цьогорічних ушанувань, але враховуючи вимоги законодавства та безпекову ситуацію в кожному конкретному регіоні.
За оновленням інформації про вшанування можна стежити на сайті та сторінках у соціальних мережах Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum.