Згідно з положенням про Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України, затвердженим Указом Президента України від 4 березня 2021 року, він є консультативно-дорадчим органом, серед основних завдань якого, зокрема, сприяння ефективному завершенню реформи місцевого самоврядування та налагодженню ефективної взаємодії державних органів, а також моніторинг суспільно-політичних і соціально-економічних процесів, що відбуваються в державі на регіональному та місцевому рівнях.

До Палати місцевих влад Конгресу входять голови районних (районних у містах) державних адміністрацій, голови районних рад, міські, селищні, сільські голови, члени делегацій України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, які входять до складу Палати місцевих влад названого Конгресу.

Начальник Подільської районної військової адміністрації Михайло ЛАЗАРЕНКО очолив делегацію представників органів влади та місцевого самоврядування від Подільського району, які взяли участь у заході в режимі відеоконференції.

З вступним словом до учасників Конгресу звернувся Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ. Також, відбулись виступи Керівника Офісу Президента Андрія ЄРМАКА, Прем’єр-міністра України Дениса ШМИГАЛЯ, Голови Верховної Ради України Руслана СТЕФАНЧУКА.

Під час проведення засідання були розглянуті різноманітні питання, зокрема, безпекова та гуманітарна ситуація на тимчасово окупованих територіях та деокупованих територіях України, стан реалізації проектів з відбудови об’єктів інфраструктури у регіонах, постраждалих внаслідок російської агресії.

Також, схвалено План відновлення енергетичної інфраструктури України, зруйнованої внаслідок терористичних атак росії, обговорено організаційне питання про створення окремого Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.