Протягом професійного життя чимало громадян працюють на підприємствах, набуваючи при цьому професійних знань та оволодівають певними навичками, проте не мають документального підтвердження. На сьогодні державна служба зайнятості дає можливість громадянам підтвердити свої набуті професійні знання, виконавши кваліфікаційну роботу на потрібний розряд, та отримати документ державного зразка.

Неформальне професійне навчання – це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання. Це підгрунтя для професійного вдосконалення, підвищення конкурентоспроможності, розширення можливостей працевлаштування, а також отримання гідної заробітної плати та побудови подальшої кар'єри.
Державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти  державної служби зайнятості»  - це єдиний заклад в Одеській області (і один із трьох в Україні), на базі якого можливо підтвердити результати неформального навчання за професією «кухар» та отримати свідоцтво встановленого зразка.
Для цього в закладі працює спеціальна комісія з підтвердження результатів неформального професійного навчання. 
Ознайомитися з графіком роботи комісії та  кошторисом планової вартості оцінювання з підтвердження кваліфікації за професією «кухар» у ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ»  Ви можете за посиланням  https://profcentre.odessa.ua/informal-education/   
За більш детальною інформацією про умови та кваліфікаційні іспити за професією «кухар» охочі можуть звернутися до Савранської районної філії Одеського обласного центру зайнятості за адресою:
смт Саврань вул. Горького, 12
Email:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Тел. 048 65 3-23-48
        048 65 3-24-90