17 червня 2021 року під головуванням селищного голови Дужія С.Г. відбулось чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Савранської селищної ради

 

ПРОТОКОЛ №11

чергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та

надзвичайних ситуацій Савранської селищної ради

17 червня 2021 року                                                                                                  смт. Саврань

Присутні:

Головуючий – голова селищної ради, голова комісії ТЕБ та НС селищної ради Дужій С.Г.    

Члени комісії – за окремим списком.

Запрошені: завідувач ВП «Любашівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень» ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» Сабадаш В.Г., директор КЗ «Центр культури, дозвілля і туризму» Яновська Л.А.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 І. Про проведення урочистостей з нагоди вручення випускникам документів про освіту, враховуючи карантинні обмеження щодо недопущення поширення респіраторної хвороби СOVID-19.

Доповідає: Дубчак Людмила Сергіївна – головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Савранської селищної ради Одеської області.

ІІ. Про заходи по виконанню Правил охорони електричних мереж в період високих температур та під час жнив.            

Доповідає: Орлов Олег Анатолійович - головний спеціаліст з питань протидії корупції, взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи Савранської селищної ради Одеської області.

ІІІ. Про створення підрозділів місцевої пожежної охорони.  

Доповідає: Орлов Олег Анатолійович - головний спеціаліст з питань протидії корупції, взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи Савранської селищної ради Одеської області.

IV. Про створення комісії для здійснення контролю за недопущенням торгівлі харчовими продуктами у невстановлених місцях та на стихійних ринках, дотримання продовольчими ринками вимог санітарного законодавства та правил торгівлі.

Доповідає: Орлов Олег Анатолійович - головний спеціаліст з питань протидії корупції, взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи Савранської селищної ради Одеської області.

 І. СЛУХАЛИ: про проведення урочистостей з нагоди вручення випускникам документів про освіту, враховуючи карантинні обмеження щодо недопущення поширення респіраторної хвороби СOVID-19.

 ВИСТУПИЛИ:

 Дубчак Л.С. (головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту) поінформувала, що урочисті заходи з нагоди вручення випускникам документів про освіту планується провести на свіжому повітрі, забезпечивши протиепідемічні та карантинні вимоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236.

Орлов О.А. поінформував про рішення Кабінету Міністрів України від 16.06.2021 про послаблення карантинних обмежень та продовження карантину в Україні до 31.08.2021.

Розглянувши лист-клопотання начальника відділу освіти, молоді та спорту Савранської селищної ради Одеської області від 16.06.2021 №01-08/113, з метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби СOVID-19, відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2» (зі змінами), рекомендацій МОН від 05.08.2020 №1/9-420 «Щодо організації роботи закладів середньої освіти», за результатами обговорення:

 ВИРІШИЛИ:

 1. Начальнику відділу освіти, молоді та спорту Савранської селищної ради Одеської області вказати керівникам закладів загальної середньої освіти під час проведення відповідних урочистостей на необхідність дотримання карантинних обмежень відповідно чинного законодавства.

2. Керівникам закладів загальної середньої освіти самостійно визначити формат проведення урочистостей з нагоди вручення випускникам документів про освіту враховуючи карантинні обмеження «зеленого» рівня епідемічної небезпеки, при якому зберігається масковий режим під час масових заходів. Організатор урочистостей несе відповідальність за дотриманням учасниками заходу вимог чинного законодавства щодо карантинних обмежень.

3. Савранському відділу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області провести позапланові обстеження закладів загальної середньої освіти.

В період проведення урочистих заходів

4. Сектору поліцейської діяльності №2 ВП №1 Подільського РУП ГУ Національної поліції в Одеській області забезпечити громадський порядок при проведенні урочистих заходів випускників 2021 року та контроль за виконанням протиепідемічних обмежувальних заходів, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами).

В період проведення урочистих заходів

ІІ. СЛУХАЛИ: про заходи по виконанню Правил охорони електричних мереж в період високих температур та під час жнив.

 Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.1997 №209 «Про затвердження Правил охорони електричних мереж», враховуючи лист голови Подільської районної державної адміністрації від 10.06.2021 №01-24/652 щодо проведення необхідних протипожежних заходів в період високих температур та під час жнив

ВИРІШИЛИ:

 1. Рекомендувати старостам сіл:

1.1. Провести роз’яснювальну роботу серед населення, зокрема, одноосібників щодо виконання «Правил охорони електричних мереж».

Невідкладно

1.2. Виконувати будь-які роботи в охоронних зонах повітряних ліній електропередавання згідно Додатку до Правил охорони електричних мереж: «Умови проведення робіт в межах охоронних зон електричних мереж».

Постійно

1.3. Інструктувати механізаторів, які обслуговують поливальні агрегати, комбайни, автокрани та іншу високогабаритну техніку з питань проведення сільськогосподарських робіт в умовах підвищених температур, при найбільшому провисанні проводів і грозозахисних тросів повітряних ліній, звернувши при цьому особливу увагу на загрозу життю людей.

Постійно

2. Рекомендувати керівникам агроформувань та іншим землекористувачам, які беруть участь у збиранні зернових культур:

2.1. Не допускати спалювання стерні, пожнивних залишків на полях.

Постійно

   2.2. Не виконувати оранку землі ближче за 2 (два) метри від розташування електроопор.

2.3. Не влаштовувати польові стани, звалища біля опор повітряних ліній.

   2.4. Проїзд пересувних поливальних установок та іншої високогабаритної техніки проводити в певних місцях, погоджених з власником повітряних ліній.

2.5. Не виконувати робіт, що погрожують пошкодженню опор.

Постійно

 

ІІІ. СЛУХАЛИ: про створення підрозділів місцевої пожежної охорони.

 

ВИСТУПИЛИ:

 

Орлов О.А. поінформував, що більшість пожеж на території Савранської селищної ради виникає саме в залісній зоні. В зв’язку з віддаленістю населених пунктів від підрозділу ДСНС, тривалий час прибуття на місце події, може призвести до тяжких наслідків у вигляді загибелі або травмування людей, завдання істотної матеріальної шкоди тощо.

Река О.М. (начальник територіального підрозділу Держпродспоживслужби) запропонував створити підрозділи місцевої пожежної охорони в селах Бакша та Концеба.

Керуючись ст. 62 Кодексу цивільного захисту України, ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою планування і реалізації першочергових завдань цивільного захисту та захисту населення і територій від можливих надзвичайних ситуацій, активізації роботи з утворення підрозділів місцевої пожежної охорони, за результатами обговорення:

ВИРІШИЛИ:

1. Виконавчому комітету селищної ради:

1.1. Розглянути та вивчити питання щодо утворення місцевого пожежно-рятувального підрозділу.

Невідкладно

1.2. Розробити Положення про місцеву пожежну охорону на території Савранської селищної ради.

Невідкладно

2. Фінансовому відділу селищної ради зробити розрахунки щодо створення та утримання місцевих пожежних команд (МПК) в селах Бакша та Концеба.

Невідкладно

3. Про виконану роботу поінформувати голову комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Савранської селищної ради.

До 30.06.2021

ІV. СЛУХАЛИ: про створення комісії для здійснення контролю за недопущенням торгівлі харчовими продуктами у невстановлених місцях та на стихійних ринках, дотримання продовольчими ринками вимог санітарного законодавства та правил торгівлі.

 На виконання вимог протоколу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 07.06.2021 №31, листа першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації від 11.06.2021 №2/01-40/5098/2-21, за результатами обговорення

ВИРІШИЛИ:

1. Створити комісію для здійснення контролю за недопущенням торгівлі харчовими продуктами у невстановлених місцях та на стихійних ринках, дотримання продовольчими ринками вимог санітарного законодавства та правил торгівлі на території Савранської селищної ради Одеської області (далі – Комісія) та затвердити її склад (додається).

2. Комісії:

2.1. Здійснювати контроль за недопущенням торгівлі харчовими продуктами у невстановлених місцях та на стихійних ринках, дотримання продовольчими ринками вимог санітарного законодавства та правил торгівлі.

Постійно

2.2. Своєчасно інформувати населення про санітарно-епідемічну ситуацію на території селищної ради, вжиті заходи до порушників санітарного законодавства та заходи до профілактики захворювань на кишкові інфекції.

Постійно

2.3. Контролювати додержання вимог санітарного законодавства у закладах оздоровлення та відпочинку, об’єктів водопостачання, закладів громадського харчування, рекреаційних зон та пляжів.

Постійно

 2.4. Про виконання заходів інформувати Департамент з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації.

Щомісячно до 5 числа

Селищний голова,

голова комісії                                                                              Сергій ДУЖІЙ

 

Секретар комісії                                                                         Анатолій ІВАШКОВСЬКИЙ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням комісії з питань

ТЕБ та НС селищної ради №11/4

Протокол від 17.06.2021 №11

 

 

СКЛАД КОМІСІЇ  

для здійснення контролю за недопущенням торгівлі харчовими продуктами у невстановлених місцях та на стихійних ринках, дотримання продовольчими ринками

вимог санітарного законодавства та правил торгівлі на території

Савранської селищної ради Одеської області

 

ЛАВРЕНЮК Олександр Михайлович

 

Заступник селищного голови, голова комісії

 

РЕКА Олександр Миколайович

 

Начальник Савранського відділу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, заступник голови комісії

(за згодою)

 

ГРЕБЕНЮК Олексій Миколайович

 

Фельдшер-санітарний Савранського відділу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, секретар комісії

(за згодою)

 

Члени комісії

 

 

ВДОВИЧЕНКО Олексій Олексійович

 

Заступник начальника сектору поліцейської діяльності №2 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУ Національної поліції в Одеській області (за згодою)

 

ОРЛОВ Олег Анатолійович

 

Головний спеціаліст з питань протидії корупції, взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи селищної ради

 

ТРЕТЬЯК

Любов Іванівна

 

Фельдшер-санітарний Савранського відділу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області (за згодою)