Для розрахунку житлової субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід осіб:

  • за III—IV квартали попереднього календарного року - в разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону;
  • за I-II квартали поточного календарного року - призначення субсидії з початку опалювального сезону;
  • за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням субсидії, - у разі призначення субсидії після початку опалювального (неопалювального) сезону.

  Непрацюючим пенсіонерам, які в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, не мали інших доходів, крім пенсії, до доходу враховується пенсія за місяць, що передує місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається житлова субсидія. У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за вересень, з неопалювального – за квітень.

 Особам, які не мали доходів, або їх розмір менше мінімальної заробітної плати, та/або такі особи не сплатили ЄСВ, дохід враховується у розмірі мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

  Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений у таких розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої станом на кінець періоду, за який враховуються доходи для платників єдиного податку:

І групи - однієї мінімальної заробітної плати;

ІІ групи - двох розмірів мінімальної заробітної плати;

ІІІ групи - трьох розмірів мінімальної заробітної плати.

Житлова субсидія з травня 2021 року призначається у готівковій формі.

Громадяни, яким надається житлова субсидія, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитих житлово-комунальних послуг.