День пам’яті захисників України відзначається щорічно 29 серпня відповідно до Указу Президента № 621/2019 від 23.08.2019 «Про День пам’яті» на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві.

Ця дата приурочена до дня найбільших втрат української армії на Донбасі – дня виходу з оточення в Іловайську у серпні 2014 року, коли загинула найбільша кількість українських воїнів. У ті дні українські воїни – військовослужбовці та добровольці, опинилися сам на сам із ворогом.

Серед тих хто віддав своє життя за незалежність України є і жителі нашої громади – Майданюк Андрій Владиславович, Гончарук Василь Михайлович, Шпильов Станіслав Валерійович, Бойченко Геннадій Васильович.

29 серпня у селищі Саврань відбулись заходи з нагоди Дня вшанування пам’яті захисників України. До заходів долучились учасники АТО/ООС, родини загиблих учасників АТО, жителі громади та всі небайдужі.

До усіх присутніх звернулися селищний голова Сергій Дужій, голова Громадської організації «Рада Ветеранів та Інвалідів АТО/ООС Савранщини «ЩИТ» Володимир Хлівнюк.

У глибокій скорботі низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю Героїв нашої славетної Батьківщини. Пам`ятати та шанувати тих, хто пожертвував власним життям заради майбутнього України – наш святий обов`язок.

Хвилиною мовчання пом’янули українських воїнів, які ціною власного життя зберегли Україну.

Панахиду за загиблими провів Отець Анатолій.

Завершився захід вшануванням захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України покладанням квітів до пам’ятника Полеглим Синам Савранщини.