Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило критерії переходу на дистанційне навчання під час пандемії Covid-19. Як йдеться у повідомленні МОЗ, навчальний процес може організовуватися за одним із трьох можливих сценаріїв.

«Зелений» рівень епідемічної небезпеки (низький рівень захворюваності) передбачає, що відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі. Однак варто пам’ятати про протиепідемічні заходи, затверджені постановами головного державного санітарного лікаря України для дошкільних закладів та закладів освіти.

Зокрема, для безпечного відвідування закладів освіти обов’язковим є:

  • вимірювання температури;
  • використання засобів індивідуального захисту;
  • дотримання дистанції;
  • дезінфекція приміщень тощо.

«Жовтий» та «помаранчевий» рівні епідемічної небезпеки (середній рівень захворюваності) передбачають, що відвідувати заклад освіти можна за умови, якщо в ньому вакциновано щонайменше 80% персоналу. Освітній процес забезпечується за різними формами: як дистанційно, так і безпосередньо в закладі освіти з дотриманням правил дистанціювання та дотримання протиепідемічних вимог. У цьому випадку, рішення про організацію освітнього процесу ухвалює педагогічна рада навчального закладу в межах чинного законодавства.

 «Червоний» рівень епідемічної небезпеки (високий рівень захворюваності) передбачає, що відвідувати заклади освіти заборонено всім, крім вихованців садочків, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів шкіл за умови, якщо в закладі вакциновано щонайменше 80% персоналу. Для решти здобувачів освіти навчання відбувається в інших формах, зокрема дистанційно.

Міністерство охорони здоров'я закликало освітян вакцинуватися і додало, що залежно від особливостей епідемічної ситуації в кожному регіоні форма навчання може змінюватися.

Нагадаємо, раніше головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін анонсував вихід країни з «зеленої» зони, що означає посилення карантину. Водночас для вакцинованих від коронавірусу готують деякі послаблення.